Kinský dal Borgo a.s. » Činnosti » Akce » Luxusní dovolené ve formě balíčků

Nabídka luxusní dovolené ve formě balíčků

Nabízíme tyto balíčky:

Kinsky dal Borgo a.s. je mnohostranně zaměřená rodinná společnost se sídlem v Chlumci nad Cidlinou, který leží pouhých 80 km od centra Prahy.

Společnost založili před přibližně 20 lety Giovanni a Pio Kinsky dal Borgo. Jejich cílem tehdy bylo najít možnosti, jak úspěšně spravovat rodinný majetek, který jim český stát vrátil po pádu komunistického režimu.

Tato akciová společnost, která spravuje majetek rodiny Kinsky dal Borgo, se zabývá následujícími oblastmi činnosti:

  • Turistika: Společnost spravuje zámek Karlova Koruna, původní reprezentativní sídlo rodiny Kinských, a středověký hrad Kost, který původně vlastnila rodina Dal Borgo.

Více informací naleznete na www.kinskycastles.com

  • Lov: Rodina Kinský dal Borgo vlastní více než 7000 hektarů lesů, které využívá v rámci lesnictví i lovu.  V majetku je i Obora Kněžičky, která je součástí oblasti NATURA 2000. Oboru  tvoří přes 600 hektarů nádherných stoletých dubových lesů, oplocených za účelem zachování jedinečné populace muflonů (Ovis musimon) a daňků (Dama dama). Přírodní prostředí se těší pečlivé údržbě a není vzácností ulovit zde výjimečné trofeje v bodové hodnotě zlaté medaile. V tomto roce se loveckým revírům rodiny Kinsky Dal Borgo dostalo ocenění Wildlife Estates Label za dobrou péči o biodiverzitu a její přírodní prostředí (viz www.wildlife-estates.eu).       
  • Lesnictví: Společnost vlastní také pilařský závod, ve kterém zpracovává dřevo z vlastních lesů. Závod se specializuje na výrobu široké škály dřevařských výrobků od stavebního po podlahový materiál.
  • Chov koní: Kořeny rodiny Kinských sahají hluboko do českých dějin a koně byli vždy v popředí jejího zájmu a její velkou zálibou. Rodina původně chovala vojenské koně určené pro jezdectvo rakouského císaře; později (v 19. století) hrabě Oktavián Kinský vyšlechtil vlastní plemeno: Kinského koně. On sám byl výtečný jezdec a vášnivý lovec a jako první zavedl v českých končinách překážkový dostih (steeplechase) neboli chasse par force - vůbec první dostih tohoto typu se zde konal na polích a v lesích okolo rodinného hřebčína Ostrov. Hrabě Oktavián Kinský byl také zakládajícím členem Velké pardubické, slavného národního závodu koní, který se koná každoročně do dnešních dob. Jedinečnou expozici dějin rodiny Kinských a chovu koní v Čechách lze navštívit v nedalekém zámku Karlova Koruna. Ostrov je dnes v pronájmu Pražského Polo Klubu a návštěvníci se zde mohou věnovat jak polu, tak nejrůznějším jezdeckým aktivitám.

Více informací o společnosti a rodině Kinsky dal Borgo.

Poloha barokního zámku (Karlova Koruna) a středověkého hradu (Kost) směrem od Prahy.

 

Pohled na zámek Karlova Koruna, fotogalerie zámku Karlova Koruna

 

Pohled na hrad Kost, fotogalerie hradu Kost

 

Možnosti turistiky

Společnost už dobrých dvacet let nabízí širokou škálu nejrůznějších služeb jednotlivým návštěvníkům i firmám.

 

Mezi tyto služby patří:

- prohlídky Karlovy Koruny a Kosti s průvodcem;

- svatby;

- slavnostní večeře, plesy a koncerty;

- společenské aktivity (budování a podpora týmu, školení atd.)

- hony.

 

Jedinečná lokalita a různorodé příležitosti nám umožňují nabízet široké spektrum aktivit vašim klientům. Naše nabídka zahrnuje několik „pobytových balíčků“, které jistě osloví vaše VIP klienty, a také mnoho dalších aktivit pro širší spektrum návštěvníků, ať už jde o zájemce o historii a architekturu, milovníky přírody a koní nebo lovce.

Jsme také samozřejmě otevření vašim podnětům a můžeme nabídnout i řešení „šitá na míru“ s cílem vyhovět širokému spektru návštěvníků.

Obvykle nabízíme víkendové programy, ale zároveň doporučujeme našim hostům i dlouhodobější pobyty (3 a více dní), aby mohli plně vychutnat a ocenit místa a aktivity, které nabízíme.

 

Nabízíme tyto balíčky: