Kinský dal Borgo a.s. » Činnosti » Akce » Luxusní dovolené ve formě balíčků » Balíček č. 3 – Historie rodiny Kinských a chovu koní v českých zemích (minimálně 3 dny)

Balíček č. 3 – Historie rodiny Kinských a chovu koní v českých zemích (minimálně 3 dny)

1. den – Hosté se mohou dopravit letecky na pražské letiště Ruzyně z téměř každé evropské metropole anebo přijet autem do Chlumce nad Cidlinou (pouhých 80 km od Prahy a jen 5 minut jízdy z dálnice E67 na Hradec Králové). Hosty můžeme vyzvednout na letišti a dopravit je taxi nebo autobusem do hotelu.

 

Přeprava do hotelu: v závislosti na jejich počtu a přáních lze hostům nabídnout několik možností ubytování:

  •  Hotel Obora v obci Lovčice (10 km od Chlumce nad Cidlinou, 80 km od Prahy).

 http://www.kinsky-dal-borgo.cz/hotel-obora.htm

  • Spa Hotel Felicitas**** v lázeňském městě Poděbrady (cca 25 km od Chlumce nad Cidlinou, 60 km od Prahy).

http://www.spahotelfelicitas.cz

  • Hotel Grand**** v Hradci Králové (cca 30 km od Chlumce nad Cidlinou, 120 km od Prahy).

http://www.grandhk.eu

  • Hotel Černigov***, také v Hradci Králové.

http://www.hotelcernigovhradeckralove.com/cs/

  • Pro hosty, kteří si přivezou vlastního koně, je k dispozici omezený počet míst k ustájení koní v hřebčíně Ostrov a také omezený počet apartmánů k pronájmu.

http://www.stajostrov.cz

 

V závislosti na místě ubytování a času příjezdu si hosté mohou vychutnat prohlídku Poděbrad nebo Hradce Králové, a to buď s průvodcem či sami. Pokud se rozhodnou pro ubytování v Hotelu Obora, čeká je naprosto uvolňující atmosféra v srdci přírodní rezervace a dubového lesa rodiny Kinských. Jistě zde ocení možnost pozorovat divokou zvěř, kterou lze spatřit v okolí hotelu, a nádherný výhled na Žehuňský rybník.

 

2. den – Během dne mohou hosté absolvovat prohlídku s průvodcem týkající se historie chovu koní v České republice. Prohlídka může zahrnovat:

  • návštěvu zámku Karlova Koruna a seznámení s historií rodiny Kinských a jejich láskou ke koním a jezdectví, s životem hraběte Oktaviána Kinského a se zrodem parforsního lovu v českých zemích.
  • návštěvu stájí Ostrov, historického hřebčína rodiny Kinských a rodiště Kinského koně. Roku 1846 se zde uskutečnil vůbec první překážkový dostih. Dnes je hřebčín sídlem Pražského Polo Klubu a hosté si zde mohou vychutnat různé jezdecké aktivity včetně pola.

 

Na přání hostů lze prohlídku absolvovat v kočáře taženém kladrubskými koňmi.

 

3. den - Odjezd z hotelu do Prahy (maximálně 1,5 hodiny jízdy z Hradce Králové). Prohlídka Prahy s průvodcem. Transfer na letiště Ruzyně.