Kinský dal Borgo a.s. » Činnosti » Akce » Luxusní dovolené ve formě balíčků » Balíček č. 1 – České hrady, zámky a okolí (minimálně 3 dny)

Balíček č. 1 – České hrady, zámky a okolí (minimálně 3 dny)

1. den – Hosté se mohou dopravit letecky na pražské letiště Ruzyně z téměř každé evropské metropole anebo přijet autem do Chlumce nad Cidlinou (pouhých 80 km od Prahy a jen 5 minut jízdy z dálnice E67 na Hradec Králové). Hosty můžeme vyzvednout na letišti a dopravit je taxi nebo autobusem do hotelu.

 

Přeprava do hotelu: v závislosti na jejich počtu a přáních lze hostům nabídnout několik možností ubytování:

  •  Hotel Obora v obci Lovčice (10 km od Chlumce nad Cidlinou, 80 km od Prahy).

 http://www.kinsky-dal-borgo.cz/hotel-obora.htm

  • Spa Hotel Felicitas**** v lázeňském městě Poděbrady (cca 25 km od Chlumce nad Cidlinou, 60 km od Prahy).

http://www.spahotelfelicitas.cz

  • Hotel Grand**** v Hradci Králové (cca 30 km od Chlumce nad Cidlinou, 120 km od Prahy).

http://www.grandhk.eu

  • Hotel Černigov***, také v Hradci Králové.

http://www.hotelcernigovhradeckralove.com/cs/

 

V závislosti na místě ubytování a času příjezdu si hosté mohou vychutnat prohlídku Poděbrad nebo Hradce Králové, a to buď s průvodcem či sami. Pokud se rozhodnou pro ubytování v Hotelu Obora, čeká je naprosto uvolňující atmosféra v srdci přírodní rezervace a dubového lesa rodiny Kinských. Jistě zde ocení možnost pozorovat divokou zvěř, kterou lze spatřit v okolí hotelu, a nádherný výhled na Žehuňský rybník.

 

Poděbrady jsou poklidné a historické lázeňské město ve Středočeském kraji. Leží na řece Labe 50 km východně od Prahy na dálnici D11. Nález uhličité minerální vody měl v roce 1908 za následek otevření prvních lázní. Po 1. světové válce se Poděbrady rychle proměnily v lázeňské město, které se od roku 1926 specializuje na léčbu kardiovaskulárních chorob a získává věhlas nejen v České republice, ale také v zahraničí. Dějiny Poděbrad sahají až do středověku. Tehdy ještě zalesněnou krajinou, protkanou hustou říční sítí, vedla dlouhá obchodní cesta z Prahy přes východní Čechy až do Slezska a Polska.

 

Návštěvníci si mohou v Poděbradech vychutnat také prohlídku městského zámku.

 

Hradec Králové nabízí mnoho budov historického a architektonického významu. Místní katedrálu založila roku 1303 Eliška Rejčka a kostel sv. Jana, postavený v roce 1710, stojí na pozůstatcích starého hradu.

Původní název jednoho z nejstarších osídlení na českém území byl Hradec; slovo Králové bylo k názvu přidáno v době, kdy se město stalo jedním z věnných měst Elišky Rejčky (1286-1335), dcery polského velkoknížete, která zde žila třicet let coby druhá manželka dvou českých králů, Václava II. a později Rudolfa I. Habsburského. Od roku 2004 se zde každý rok v srpnu koná Hip Hop Kemp, jeden z největších hip-hopových festivalů v Evropě, a v říjnu zde probíhá mezinárodní festival „Jazz Goes to Town“ (Jazz přichází do města). Městské muzeum v současnosti nabízí k prohlédnutí jeden z nejstarších dochovaných pramenů české renesanční polyfonie, rukopis Kodex Speciálník.

 

Staroměstské náměstí v Hradci králové.

 

2. den - Odjezd z hotelu do Chlumce nad Cidlinou (15 minut z Poděbrad, 20 minut z Hradce Králové). Prohlídka zámku Karlova Koruna s průvodcem http://www.kinskycastles.com/castle-karlova-koruna.htm. Oběd v hotelu Obora a návštěva přírodní rezervace (10 minut jízdy od Karlovy Koruny). Odjezd na hrad Kost (hodina jízdy), návštěva zámku Humprecht a hradu Kost včetně procházky nebo cyklistické projížďky po okolní krajině. Den lze zakončit středověkou večeří na hradě Kost nebo gala večeří na zámku Karlova Koruna.

 

Zámek Humprecht je raně barokní lovecký zámeček postavený pro Humprechta Jana Černína z Chudenic ve 2. polovině 17. století podle architektonických návrhů Carla Luraga. Po požáru v roce 1678 došlo k vertikálnímu rozšíření a úpravě budovy. Zámek obklopuje lesní park, který sloužil původně jako přírodní rezervace. Návštěvníci zde mohou obdivovat historické interiéry s nástěnnými malbami, hodovní síň s výtečnou akustikou a oddělené prostory pro dámy a pány. V zámku se také nachází muzeum regionu města Sobotka a věž je opatřena dřevěným ochozem, ze kterého se nabízí nádherný výhled do krajiny.

http://camp.cz/cs/info-cr/Pamatky/Hrady,-zamky/Humprecht/54

 

Hrad Kost postavil roku 1371 patrně Beneš z Vartemberka jako obrannou pevnost. Svůj název hrad dostal pravděpodobně z důvodu svých silných zdí, které ztěžovaly možný útok nepřítele. Kost je jedním z nejlépe dochovaných hradů v České republice. Od ostatních se liší tím, že nebyl postaven na vrcholu kopce, ale na louce, což ovšem nesnižovalo jeho obranyschopnost. Jedním z důvodů, proč se zachovala jeho původní podoba, je, že ho nepřátelé mohli jen těžko najít! „Kouzlo“ hradu podtrhuje středověká mučírna, kde nechybí gilotina, skřipec, kláda, kolo ani palečnice.

http://www.hrad-kost.cz/en/fables-about-kost.php

http://www.kinskycastles.com/castle-kost.htm

 

3. den - Odjezd z hotelu do Prahy (maximálně 1,5 hodiny jízdy z Hradce Králové). Prohlídka Prahy s průvodcem. Transfer na letiště Ruzyně.